A HPK II. a Heller elsősöknek szóló képzésének a második féléve, azonban nem épül a HPK I-re, így akik ősszel lemaradtak volna a jelentkezésről, most lehetőséget kapnak, hogy becsatlakozzanak.

Míg a HPK I. célja a pénzügyi alapismeretek átadása heti egy előadás és egy kiscsoportos szeminárium keretében, addig a HPK II. sokkal tágabb fókuszú, célja a látókörbővítés, és a közgazdaságtan olyan szegmenseinek bemutatása, amelyek egyetemi tanulmányaink alatt nem, vagy csak a későbbiekben kerülnek említésre, ugyanakkor fontosak ahhoz, hogy átlássuk a közgazdasági szektor működését és a későbbiekben felelős döntéshozók lehessünk.

A HPK I-gyel ellentétben, itt már csak előadások lesznek (az idei szemeszter során összesen 9 alkalom, keddenként 17:20-tól az E330-as teremben), illetve a résztvevők érdeklődésének megfelelő témájú workshopok, valamint Debate-ek, amelyekre a kurzus hallgatói külön jelentkezhetnek.

A 2018-as tematika részét a következő témakörök képzik:

• Startupok és kockázati tőke
  • Adóoptimalizálás