A HPK II. a Heller elsősöknek szóló képzésének a második féléve, azonban nem épül a HPK I-re, így akik ősszel lemaradtak volna a jelentkezésről, most lehetőséget kapnak, hogy becsatlakozzanak.

Míg a HPK I. célja a pénzügyi alapismeretek átadása heti egy előadás és egy kiscsoportos szeminárium keretében, addig a HPK II. sokkal tágabb fókuszú, célja a látókörbővítés, és a közgazdaságtan olyan szegmenseinek bemutatása, amelyek egyetemi tanulmányaink alatt nem, vagy csak a későbbiekben kerülnek említésre, ugyanakkor fontosak ahhoz, hogy átlássuk a közgazdasági szektor működését és a későbbiekben felelős döntéshozók lehessünk.

A HPK I-gyel ellentétben, itt már csak előadások lesznek (az idei szemeszter során összesen 7 alkalom, az 5. héttől kezdődően, keddenként 17:20-tól).

A kurzus végén lesz egy rövid vizsga is, ahol felteszünk néhány kérdést minden témából, de nem kell megijedni, nem lesz nehéz. Sőt, a kurzus sikeres teljesítése esetén igazolásunk plusz pontot ér ösztöndíjak (pl. köztársasági vagy kiemelt kari) elbírálásakor, vagy Erasmus jelentkezésnél!

A 2018-as tematika részét a következő témakörök képezték:

• Startupok és kockázati tőke
  • Adóoptimalizálás
  • Befektetési pszichológia
  • Befektetési alapok
  • Számviteli botrányok
  • Választási rendszerek
  • M&A
  • Vállalatvezetés
  • Derivatívák

Bármi kérdéssel bátran forduljatok Lillához, akit az alábbi e-mail címen értek el:
bendicsko.lilla@heller.uni-corvinus.hu