A HPK II. a Heller elsősöknek szóló képzésének a második féléve, azonban nem épül a HPK I-re, így akik ősszel lemaradtak volna a jelentkezésről, most lehetőséget kapnak, hogy becsatlakozzanak.

Míg a HPK I. célja a pénzügyi alapismeretek átadása heti egy előadás és egy kiscsoportos szeminárium keretében, addig a HPK II. sokkal tágabb fókuszú, célja a látókörbővítés, és a közgazdaságtan olyan szegmenseinek bemutatása, amelyek egyetemi tanulmányaink alatt nem, vagy csak a későbbiekben kerülnek említésre, ugyanakkor fontosak ahhoz, hogy átlássuk a közgazdasági szektor működését és a későbbiekben felelős döntéshozók lehessünk.

A HPK I-gyel ellentétben, itt már csak előadások lesznek (az idei szemeszter során összesen 9 alkalom, keddenként 17:20-tól az E330-as teremben), illetve a résztvevők érdeklődésének megfelelő témájú workshopok, valamint Debate-ek, amelyekre a kurzus hallgatói külön jelentkezhetnek.

A 2018-as tematika részét a következő témakörök képzik:

• Startupok és kockázati tőke
  • Adóoptimalizálás
  • Befektetési pszichológia
  • Befektetési alapok
  • Számviteli botrányok
  • Választási rendszerek
  • M&A
  • Vállalatvezetés
  • Derivatívák

Ha felkeltette a kurzus az érdeklődésedet, akkor február 13-án, kedden 17.20-tól lehetőséged van megnézni az első alkalmat, és némi betekintést nyerni, hogy hogyan is néz ki a HPK II. Az előadó Csiszár Dénes lesz, magyar startupper, a JayStack alapítója a téma pedig Startupok és kockázati tőke (E330). A részvétel a terem kapacitása miatt regisztrációhoz kötött, ezt itt tudjátok megtenni.

Ha pedig úgy döntöttél, jelentkezel, akkor semmi más dolgod nem lesz, mint hogy kitöltsd az alábbi felvételit február 24-éig (szombat) 23:59-ig és küldd el a ternovan.bernadett@heller.uni-corvinus.hu e-mail címre. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan szintén erre az emailcímre, szívesen válaszolunk.

Mind a HPK I., mind a HPK II. elvégzése plusz pontot jelent ösztöndíjak pályázásánál, illetve Erasmus jelentkezésnél. Ha részt vettél a kurzuson és sikeresen teljesítetted a vizsgát, akkor az alábbi e-mail címen tudsz igazolást kérni: gyöngyösi.szabolcs@heller.uni-corvinus.hu